„W niedalekiej przyszłości, w Fardanie … Po burzliwym czasie wojen kraj osiągnął długo oczekiwaną stabilizację polityczną. Wraz ze stopniowym uspokajaniem się sytuacji rusza budowa i odbudowa podstawowej infrastruktury – w tym sieci energetycznej.
Prezydent Ben Sali Ghal otwiera granice i rozpisuje lukratywne przetargi. Do akcji ruszają międzynarodowe koncerny energetyczne – to największa szansa od dziesięcioleci…”
Szkolenie oparte na interaktywnej grze strategicznej Dynamo, pozwala na zastosowanie i sprawdzenie kompetencji menedżerskich w symulowanych realiach rynkowych. To angażująca, dynamiczna gra szkoleniowa dla dużych, liczących 24-48 osób grup uczestników.
Pracujący w kilku konkurujących zespołach uczestnicy będą reprezentować firmy z sektora energetycznego. Środowisko gry pozwala sprawdzić umiejętności związane z efektywną organizacją pracy zespołu na poziomie taktycznym (podział ról, ustalenie procedur, wykorzystanie ograniczonej ilości czasu), a także z kształtowaniem długofalowej strategii uwzględniającej rozumienie rynku i konkurencji.
Grę można traktować jako doświadczenie integracyjne lub laboratorium do testowania kompetencji zdobytych w trakcie długofalowego projektu rozwojowego.
Dynamo zaprojektowana została przez konsultantów Wszechnicy UJ.
Szkolenie jest przeznaczone dla menedżerów liniowych i średniego szczebla, liderów projektów lub osób przygotowujących się do objęcia funkcji związanych z zarządzaniem ludźmi. Gra sprawdzi się również dla członków zespołów zadaniowych.
Liczba uczestników: 24-40 osób
Osoby biorące udział w szkoleniu sprawdzą swoje kompetencje w zakresie:
Wprowadzenie
Sesja I
Sesja II
Sesja III
Podsumowanie szkolenia
Pracujący w kilku konkurujących zespołach uczestnicy reprezentują firmy z sektora energetycznego.
Stojące przed nimi zadania obejmują między innymi:
Doświadczenie udziału w grze jest omawiane w trakcie podsumowujących każdy jej etap dyskusji, zwracających kolejno uwagę na różne aspekty działania symulowanych przedsiębiorstw. Uczestnicy oceniają skuteczność własnego zespołu przy pomocy arkuszy samoobserwacyjnych i planowali sposoby jej wzmocnienia. Uzupełnieniem ich spostrzeżeń jest prezentowana przez trenerów wiedza oparta na wybranych koncepcjach z zakresu zarządzania.
Head of Organizational Development, Consultant of Organizational Development, Trainer, Facilitator
514 206 346