facebook
Facylitacja-w-biznesie-Kick-off-zmiany-organizacyjnej
, ,

Facylitacja w biznesie – kick off zmiany organizacyjnej

Kick off czyli spotkanie inaugurujące zmianę organizacyjną ma w głównej mierze na celu przekazanie pracownikom rzetelnej i kompleksowej informacji o zmianie: wyjaśnienie jej przyczyn, pokazanie oczekiwań oraz korzyści związanych ze zmianą. Informacje te przekazują osoby inicjujące i autoryzujące zmianę organizacyjną, które biorą również odpowiedzialność za jej wdrożenie.
Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: < 1 minute

Z tego artykułu dowiesz się:

Rola facylitatora

W kontekście spotkań inaugurujących zmianę organizacyjną facylitator może być przydatny do poprowadzenia sesji pytań i odpowiedzi stwarzając takie warunki, w których pracownicy będą w stanie zadać pytania swoim przełożonym. Przekazywanie całościowej informacji o zmianie realizowane jest zazwyczaj na forum dużej grupy pracowników. Podzielenie ich na mniejsze zespoły umożliwia rozwinięcie dyskusji dotyczącej zmiany, w którą może zaangażować się każdy z pracowników. Podczas takich rozmów pracownicy najczęściej wyjaśniają sobie, jak rozumieją zmianę, dzielą się swoimi postawami wobec niej, definiują także ryzyka oraz obawy.

Często podczas takich sesji zaplanowany jest również element konstruktywnego podejścia do zmiany – pracownicy zastanawiają się nad sposobami jej wdrożenia w ich zespołach lub pożądaną w tej sytuacji zmianą swoich zachowań. Praca w małych grupach bezpośrednio po części informacyjnej „na gorąco” uruchamia proces radzenia sobie z oporem pracowników wobec zmiany, a dzieję się to w bezpiecznej i facylitowanej strukturze. To pierwszy krok w budowaniu swojego indywidualnego stosunku wobec zmiany, inicjujący u pracowników myślenie o możliwych racjonalnych zachowaniach wobec niej.

Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia zewnętrznego facylitatora wejdź na stronę: facylitacja

Może Cię jeszcze zainteresować:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

  • sesje strategiczne,
  • sesje kreatywne,
  • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

  • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
  • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
  • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
  • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.