facebook
Dla biznesu

Kompetencje przemysłu przyszłości

Uczymy, jak korzystać z różnorodności, aby osiągać wysokie jakościowo rozwiązania.

Człowiek wobec technologii 

Technologia umacnia swoją pozycję, zmieniając w sposób nieunikniony całe organizacje. Procesowi transformacji technologicznej, jak w przypadku każdej zmiany, towarzyszy wiele obaw i niepokojów, co rodzi głęboką potrzebę wsparcia pracowników. Co więcej, efektywna adaptacja do wymagań przemysłu przyszłości niemal wymusza konieczność rozwoju kompetencji pracowników – zarówno menedżerów, liderów zespołów interdyscyplinarnych, jak i inżynierów czy operatorów maszyn. 

Myśląc o budowaniu zdrowych, zrównoważonych organizacji, które chcą w mądry i dojrzały sposób korzystać z osiągnięć postępu technologicznego, stawiamy na rozwój kompetencji przyszłości. Koncentrujemy się na:

 • Uporządkowaniu wiedzy o idei i założeniach przemysłu przyszłości, by móc świadomie i skutecznie wspierać transformację technologiczną w firmie.
 • Rozwijaniu umiejętności projektowania środowiska pracy, które sprzyja efektywnemu myśleniu, pracy nad wspólnymi celami i rozwiązywaniu problemów.
 • Wspieraniu budowania synergii z wykorzystaniem różnorodności, która pozwala osiągać wysokie jakościowo rozwiązania.
 • Wspieraniu w zarządzaniu zmianą w kierunku przemysłu przyszłości i wzmacnianiu ludzi w procesie transformacji technologicznej.

Nasza oferta

Program skoncentrowany na rozwoju kompetencji przemysłu przyszłości składa się z czterech elementów, jednak poszczególne szkolenia mogą być realizowane niezależnie, co pozwala wzmacniać i rozwijać wybrane kompetencje. Jedynie w przypadku gry szkoleniowej Plantacja rekomendujemy, by połączyć ją co najmniej z jednym ze szkoleń: z zakresu myślenia i rozwiązywania problemów lub współpracy w zespole interdyscyplinarnym.

Szkolenie: Wprowadzenie do przemysłu przyszłości

Gra szkoleniowa online: Plantacja (3 x 0,5 dnia)

Szkolenie: Myślenie i rozwiązywanie problemów w przemyśle przyszłości (2 dni)

Szkolenie: Współpraca w zespołach interdyscyplinarnych i wprowadzanie zmian (2 dni)

Masz pytania?
Chętnie pomożemy!

Aneta Marek
Aneta Marek
Head of Organizational Development
Magdalena Pecak
Consultant of Organizational Development
Aneta Marek
Head of Organizational Development
aneta.marek@wszechnica.uj.pl
515 206 346
Consultant of Organizational Development
magdalena.pecak@wszechnica.uj.pl
508140650

Może Cię również zainteresować

Prowadzimy pojedyncze sesje facylitowane dla grup i zespołów, jak również złożone procesy, składające się z cyklu sesji. Doskonalimy umiejętności facylitacyjne menedżerów, liderów projektów, scrum masterów oraz osób prowadzących spotkania.

Przeprowadzamy diagnozę kultury organizacji, definiujemy kierunki jej zmiany oraz projektujemy działania, które pozwalają świadomie kształtować ją w zgodzie z potrzebami i oczekiwaniami.

Rozwijamy pracowników z myślą o efektywności ich pracy oraz dobrostanie. Zapewniamy rozwój kompetencji osobistych, trenerskich, radzenia sobie ze stresem. Stawiamy na podnoszenie jakości współpracy i synergii w zespołach.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

Szkolenie, będące wprowadzeniem do idei przemysłu przyszłości, ukierunkowane jest na pracę z postawami pracowników. Ma budować otwartość na możliwości wynikające z wdrażania nowych rozwiązań w przemyśle. Jednocześnie pozwala rozpoznać i oswoić niepokoje wynikające ze zmian technologicznych.

Gra umożliwia przetestowanie umiejętności oraz dostrzeżenie bezpośrednich związków między przyjętym sposobem myślenia i osiąganymi wynikami. Każda z trzech sesji gry jest w połowie poświęcona rozgrywce, a w połowie udzielaniu wzajemnej informacji zwrotnej i moderowanej przez prowadzących refleksji nad strategią przyjętą w trakcie gry.

Szkolenie, skoncentrowane wokół doskonalenia kompetencji poznawczych, rozwija kompetencje myślenia analitycznego, syntetycznego i kreatywnego, wzmacnia umiejętność planowania systematycznej pracy nad problemem oraz wyposaża w narzędzia twórczego rozwiązywania problemów.

Szkolenie z zakresu współpracy w zespole interdyscyplinarnym pogłębia rozumienie znaczenia interdyscyplinarnych zespołów w procesie transformacji technologicznej oraz pozwala rozwijać kompetencje facylitacji pracy takich zespołów.

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

 • sesje strategiczne,
 • sesje kreatywne,
 • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

 • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
 • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
 • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
 • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.