facebook

Jak organizacje mogą wspierać swoich liderów?

Program spotkania

Menedżer nie ma łatwo.

Musi godzić często sprzeczne interesy swoich szefów, pracowników i klientów, a w ostatnich czasach każda z tych grup ma wobec menedżerów coraz większe oczekiwania, które wyraża odważnie, bezpośrednio, czasem wręcz roszczeniowo.

Wraz z przejściem od pracy stacjonarnej do hybrydowo-zdalnej, zupełnie zmieniło się środowisko, w którym działają menedżerowie i ich zespoły. Są inne warunki komunikacji, kontaktu, wywierania wpływu, monitorowania, ale także angażowania ludzi. Menedżer potrzebuje do tego innych narzędzi, innych kompetencji, z pewnością także nowego rozumienia swojej roli.

Dynamika i intensywność zmian występuje w skali dotychczas niespotykanej, a towarzyszy temu brak stabilizacji i nieoznaczoność. To jednak menedżer, przy braku możliwości wiarygodnego prognozowania, ciągle zmieniając sposób działania swojego zespołu, ostatecznie musi dowieźć wynik.

Jak zatem organizacje mogą wspierać swoich liderów, którzy stają się kluczowym i równocześnie najbardziej przeciążonym ogniwem firmy?

 • Być może chodzi o zdefiniowanie nowego podejścia do roli menedżera, określenia kształtu przywództwa o jakie nam chodzi w naszej firmie w dzisiejszych czasach? Jeżeli uchwycimy to nowe podejście to wyzwaniem organizacji staje się zaproszenie menedżerów do zmiany ich dotychczasowego stylu zarządzania.
 • Być może chodzi o refleksje w jaki sposób dziś przygotowywać ludzi do objęcia funkcji menedżerskich, ale także o ustalenie jakie kompetencje są dziś menedżerom najbardziej potrzebne i adekwatne do wyzwań, z którymi się mierzą?
 • Być może chodzi nie tyle o rozwój kompetencji, co o realne wsparcie w rozwiązywaniu problemów?
 • Być może chodzi o inne zdefiniowanie wymagań wobec menedżerów?

Nie znamy odpowiedzi na te pytania. Nie wydaje nam także się, abyśmy byli świadomi wszystkich wyzwań jakie stoją dziś przed menedżerami.

Dlatego warto odwołać się do opinii rynku, zapytać o zdanie menedżerów, liderów i specjalistów zajmujących się rozwojem ludzi w organizacjach. Spróbować zrobić zdjęcie aktualnej rzeczywistości w szerszej skali, aby poszukać trendów, ryzyk, wniosków i kierunków działania. Właśnie do tego Was zapraszamy.

Forma spotkania

Zapraszamy na spotkanie realizowane w formule Open Space Technology, w którym uczestników zaprosimy do: stawiania pytań i formułowania dylematów, poszukiwania rozwiązań i rekomendacji, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami – wszystko w obszarze efektywnego wspierania menedżerów przez organizacje.

 

Korzyści dla uczestników

Sformułujemy mapę kluczowych wyzwań związanych z pracą menedżera
Od pojedynczych dylematów, do problemów obecnych w szerszej skali.

Zbudujemy listę rekomendacji i dobrych praktyk, które działają w wybranych organizacjach
To co działa u kogoś innego może zadziałać też u mnie.

Wymienimy się doświadczeniami, obawami, kłopotami i troskami
Okazuje się, że nie jestem sama z tym problemem.

Po spotkaniu każdy z uczestników otrzyma raport podsumowujący pracę grup roboczych
Kompleksowy przegląd wypracowanych rozwiązań

 
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

2 marca 2023, godzina 9:00-12:30.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.

Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.

Prowadzący

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

 • sesje strategiczne,
 • sesje kreatywne,
 • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

 • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
 • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
 • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
 • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.