facebook
Grupa osób pisząca na dużej kartce papieru położonej na stole
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ FACYLITACJI 2023

Facylitacja w praktyce

Metody, rezultaty i konstruowanie sesji facylitowanej dla małej i dużej grupy na przykładzie dwóch zrealizowanych procesów facylitacyjnych

11 września 2023, godzina 17:30-19:00
Online: platforma Zoom

Prowadzący: Monika Gąsienica, Magdalena Pęcak

Program spotkania

W jaki sposób sprawić, by sesja facylitowana przynosiła konkretne rezultaty i równocześnie pozytywne doświadczenia dla uczestników?

Czy efektywna praca w dużej grupie jest możliwa?

Jak dbać o możliwości wdrożenia rezultatów wypracowanych na sesji?

Jakich metod użyć, by sesja była nie tylko efektywna, ale też angażująca i ciekawa?

Dlaczego facylitacja wymaga ścisłej współpracy z klientem i jak to wygląda w praktyce?

Ostatnia część pytania będzie najważniejsza: JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Podczas webinaru przedstawimy dwa przykłady sesji facylitowanych, które były elementem dłuższych procesów, obejmujących kilka kroków i były realizowane dla małych i dużych grup.

 

W przypadku każdego z dwóch case study skupimy się na zaprezentowaniu:

 • kontekstu i celów zrealizowanego projektu, które ukazują w jakich sytuacjach możemy skorzystać z facylitacji,
 • całego procesu z lotu ptaka, by pokazać poszczególne etapy jego realizacji,
 • zastosowanych struktur pracy, zmierzających do uzyskania zakładanych rezultatów,
 • kluczowych momentów pozwalających przeprowadzić go efektywnie i poradzić sobie z wyzwaniami.


Podczas spotkania  zapraszać będziemy do drobnych interakcji, więc jeśli będziecie mieć Państwo możliwość zarezerwować sobie czas i zapewnić dogodne warunki, będziecie mogli wykorzystać potencjał spotkania w pełni.

Adresaci:

Zachęcamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane wykorzystywaniem narzędzi facylitacyjnych w swojej pracy – menedżerów, kierowników projektów, trenerów, HRBP, Scrum Masterów, Agile Coachów – a także wszystkich chcących dowiedzieć się więcej o facylitacji i/lub rozwijać się w roli facylitatora.

Prowadzący

Rejestracja

Wybierz wydarzenia Tygodnia Facylitacji, które są dla Ciebie szczególnie interesujące. Opis wszystkich spotkań znajdziesz tutaj.

1. Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca na spotkaniu jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

3. Jedna osoba może wziąć udział maksymalnie w: webinarze, jednym warsztacie oraz warsztacie realizowanym metodą Open Space Technology.

4. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku braku miejsc na spotkaniu przedstawiciel Wszechnicy UJ poinformuje Uczestnika o tym fakcie drogą poczty e-mail.

5. Na dwa dni przed planowanym wydarzeniem zakwalifikowani Uczestnicy otrzymają drogą poczty e-mail link kwalifikujący do uczestnictwa w spotkaniu.

6. Warunki realizacji spotkania: a) Wydarzenie zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników. b) Do udziału w spotkaniu zapraszamy maksymalnie trzy osoby z jednej organizacji

7. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu do celów związanych z organizacją, obsługą i realizacją spotkania. Administratorem danych osobowych jest Wszechnica UJ Sp. z o.o., Kraków, ul. Sławkowska 10, 31-016. Dane są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 IV 2016 (RODO). Dane osobowe będą przekazywane kadrze szkoleniowej Wszechnicy UJ Sp. z o. o., podwykonawcom odpowiadającym za udostępnienie platformy online, zewnętrznej obsłudze księgowej, zewnętrznej obsłudze informatycznej, hostingodawcy. Dane osobowe udostępnione zostaną na potrzeby audytu. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo do dostępu, poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych osobowych, oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Zbieranie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Dane nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu. Dane będą przechowywane do 6 lat w oparciu o przepisy o księgowości lub dłużej w oparciu o art. 17 pkt 3 ust. e Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

 • sesje strategiczne,
 • sesje kreatywne,
 • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

 • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
 • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
 • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
 • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.