Strona główna » Wyniki wyszukiwania » Jak budować przynależność i efektywność w warunkach pracy hybrydowej?
WARSZTAT
Jak budować przynależność i efektywność w warunkach pracy hybrydowej?
Warsztat online realizowany w oparciu o metodę Open Space Technology
20 listopada 2024, godzina 9:00-12:15
Online: platforma Zoom
Prowadzący: Maciej Kocurek, Monika Gąsienica
Czy dobrze mi się tu pracuje? Czy lubię swoją pracę? Czy chcę pracować tutaj w dłuższej perspektywie? Czy poleciłabym komuś pracę tutaj?
Organizacje zabiegają o to, aby wewnętrzne odpowiedzi ludzi na zadane powyżej pytania były przekonywująco twierdzące. Jak jednak budować więź pracownika z organizacją?
Z drugiej strony nie chodzi przecież tylko o więź, przynależność i zaangażowanie. Organizacje istnieją po to, aby osiągać rezultaty i po to właśnie zatrudniają pracowników. Jak praca zdalna wpływa na efektywność? Jesteśmy bardziej czy mniej wydajni na home office? Jak dbać o rezultaty równocześnie budując poczucie przynależności do organizacji? Jak godzić te dwie sprzeczności?
- Być może chodzi o budowanie lojalności nie wobec organizacji, ale wobec moich współpracowników. Bardziej przynależność do zespołu niż więź z firmą. Jak jednak to osiągnąć, gdy widzimy się głównie przez szybę ekranu monitora?
- Być może kwestia integracji osób wokół wspólnego zespołowego celu jest receptą na dbanie o wyniki i efektywność.
- Może chodzi o inspirujących liderów, którzy z jednej strony budują poczucie bezpieczeństwa, zapraszając równocześnie do podejmowania wyzwań, odpowiedzialności za wyniki i rozwoju. Tylko gdzie takich znaleźć?
- Silniejsza kontrola podczas pracy zdalnej, czy szkolenie z pracy głębokiej i utrzymywania uwagi, aby zwiększyć efektywność pracowników w domowych warunkach?
Nie znamy odpowiedzi na te pytania. Nie wydaje nam także się, abyśmy byli świadomi wszystkich wyzwań jakie stoją dziś przed organizacjami w obszarze budowania przynależności i efektywności w warunkach pracy zdalnej. Dlatego zapraszamy do wspólnego stworzenia szerszego obrazu.
Warsztat online realizowany metodą Open Space Technology umożliwia uczestnikom samodzielne tworzenie agendy tematycznej. Eksperci HR, praktycy zarządzania, menedżerowie, osoby odpowiedzialne w organizacjach za satysfakcję pracowników wspólnie stworzą mapę trendów, ryzyk, pytań, problemów i dylematów. Wspólnie poszukają rozwiązań, rekomendacji i podzielą się dobrymi praktykami. Właśnie do tego chcemy Was zaprosić.
Jakie korzyści zyskasz uczestnicząc w spotkaniu?
Sformułujemy mapę kluczowych wyzwań dotyczących budowania przynależności
i efektywności pracowników w warunkach pracy hybrydowej
Od pojedynczych dylematów, do problemów obecnych w szerszej skali.
Zbudujemy listę rekomendacji i dobrych praktyk, które działają w wybranych organizacjach
To co działa u kogoś innego może zadziałać też u mnie.
Wymienimy się doświadczeniami, obawami, kłopotami i troskami
Okazuje się, że nie jestem sama z tym problemem.
Po spotkaniu każdy z uczestników otrzyma raport podsumowujący pracę grup roboczych
Kompleksowy przegląd wypracowanych rozwiązań
Warsztat jest częścią szkolenia przygotowującego uczestników do samodzielnego prowadzenia spotkań metodą Open Space Technology (OST). Udział w warsztacie jest bezpłatny i możesz w nim uczestniczyć nie biorąc udziału w szkoleniu. Jeżeli jednak jesteś zainteresowany poznaniem metody OST i jej samodzielnym zastosowaniem zapoznaj się z programem szkolenia.
Forma spotkania:
Spotkanie realizowane będzie online poprzez platformę zoom.
Adresaci:
Spotkanie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych w organizacjach za kształtowanie kultury organizacyjnej oraz wdrażanie rozwiązań budujących satysfakcję i zaangażowanie pracowników. Zapraszamy zatem w szczególności specjalistów obszaru People & Culture, HR Business Partnerów, pracowników działów HR, specjalistów Learning & Development, a także menedżerów, liderów, kierowników projektów.
Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2024, w godz. 9:00-12:15.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie ma charakter interaktywny. Prosimy o zapewnienie sobie komfortowego miejsca pracy, które pozwoli na aktywne uczestnictwo.
Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer
z dostępem do kamery, mikrofonu oraz Internetu.
Warsztat jest częścią szkolenia przygotowującego uczestników do samodzielnego prowadzenia spotkań metodą Open Space Technology (OST). Udział w warsztacie jest bezpłatny i możesz w nim uczestniczyć nie biorąc udziału w szkoleniu. Jeżeli jednak jesteś zainteresowana/zainteresowany poznaniem metody OST i jej samodzielnym zastosowaniem zapoznaj się z programem szkolenia.
Prowadzący
Rejestracja
20 listopada 2024, godzina 9:00-12:15
Online: platforma Zoom
Prowadzący: Maciej Kocurek, Monika Gąsienica