facebook
blank
Barbara Chruślicka
blank
blank

Barbara Chruślicka

Trainer, Consultant, Supervisor

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, superwizorką psychologicznego treningu grupowego rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz superwizorką Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Przez 15 lat byłam kierowniczką merytoryczną Podyplomowego Studium Treningu Kreatywności i Arteterapii Uniwersytetu Warszawskiego.

barbara.chruslicka@gmail.com

Obszary specjalizacji:

Prowadzę zajęcia wspierające rozwój osób, grup i organizacji. Obszary mojej specjalizacji szkoleniowej to: szkolenia i superwizje trenerskie, umiejętności interpersonalne, szczególnie efektywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, szkolenia liderskie nastawione na rozumienie mechanizmów pracy zespołu. Prowadzę coaching zespołowy i spotkania interwencyjne nastawione na czyszczenie relacji i rozwój współpracy oraz pracuję nad postawami w obszarze psychologii BHP. W pracy używam często niekonwencjonalnych metod (jestem absolwentką między innymi Europejskiego Instytutu Psychodramy J.L. Moreno). Tworzę i realizuję złożone projekty szkoleniowo-doradcze. Od lat współpracuję z uczelniami, służbami publicznymi i organizacjami biznesowymi.

Prowadzone szkolenia:

Trening interpersonalny to sytuacja edukacyjna, czyli proces uczenia się w oparciu o doświadczenia interpersonalne uczestników, uzyskiwane i analizowane w czasie jego trwania. 

Inspiracje:

Facylitacja jako narzędzie kulturotwórcze

Temat świadomego budowania kultury organizacji budzi tyle samo zainteresowania, co i obaw. Bierze się to prawdopodobnie stąd, że kultura organizacji nie jest łatwą materią do pracy, trudno ją zamknąć we wskaźnikach i wykresach a do tego, jak mówią niektórzy, jest uparta, a zatem trudno ją zmienić. Jednocześnie świadome podejmowanie działań kulturotwórczych jest nieodłącznym elementem pracy każdej organizacji, która chce osiągnąć sukces, zatem warto się nad tym tematem pochylić.

Czytaj więcej »

5 korzyści z wynajęcia eksperta facylitacji – jak ułatwić prowadzenie skomplikowanych spotkań

Zastanawiasz się, czy wynajęcie eksperta facylitacji to słuszna inwestycja? Czy ten wydatek rzeczywiście przełoży się na większą efektywność spotkań w Twojej organizacji? A może to tylko modna nazwa i „ładne opakowanie” tego, co już znamy i od lat stosujemy? Co prawda stawianie tezy, że wynajem eksperta facylitacji jest gwarancją efektywnego spotkania jest nieco nadmiarowe, ale niewątpliwie usługa facylitacji, szczególnie, jeśli nie jest jednorazowa, może podnieść jakość spotkań a nawet zmienić organizację.

Czytaj więcej »

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

blank

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

  • sesje strategiczne,
  • sesje kreatywne,
  • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

  • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
  • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
  • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
  • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.