facebook
Grupa osób stojąca przed tablicą.
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ FACYLITACJI 2023

Różnorodność po polsku albo diversity przez "u zamknięte" i "ż z kropką"

Czyli czym jest diversity w naszym kontekście społecznym?

LISTA REZERWOWA

13 września 2023, 9:00-11:30
Online: platforma Zoom

Prowadzące: Agata Brataniec, Olga Majchrzak-Łakota
Absolwentki Szkoły Facylitatorów Wszechnicy UJ

Program spotkania

Diversity, equity, and inclusion (DEI) to coraz bardziej popularna strategia wdrażana w firmach mająca na celu zwiększenie efektywności pracy zespołowej. Polskie tłumaczenie “różnorodność, równość i włączanie” może brzmieć egzotycznie, jednak, jeśli spojrzymy na to z perspektywy historii, koncepcję równości i wolności prezentowaliśmy w Europie wcześniej niż hasła “wolność, równość, braterstwo”. Być może DEI jest w naszym DNA narodowym?

Spójrzmy na różnorodność szerzej niż przez pryzmat procedur organizacyjnych. Chcemy zachęcić Was do odważnego zmierzenia się z pytaniami jak obecnie postrzegamy w Polsce to, co nas różni? W czym jesteśmy względem siebie inni? Jak korzystać z różnorodności na co dzień? Co możemy zrobić, byśmy budowali społeczności włączające?

Adresaci:

Warsztat jest skierowany do osób, które osobiście angażuje temat różnic w ich otoczeniu – i są otwarte na wypracowywanie podejść, które pozwolą, zachowując różnorodność, budować  wspólną przestrzeń społeczną

Bez względu na to, czy jesteś pracownikiem dużej firmy, prowadzisz własną działalność, działasz w organizacji pozarządowej lub pracujesz w organizacjach samorządowych, edukacyjnych – jeśli temat różnorodności jest dla Ciebie ważny – czekamy na Twoją obecność i Twoją perspektywę.

Korzyści:

  • Doświadczenie procesu facylitacji i wybranych technik.
  • Poszerzenie rozumienia pojęcia różnorodności.
  • Zrozumienie trudności i korzyści z funkcjonowania w środowisku niejednorodnym i próba odpowiedzi na pytanie jak korzystać z różnorodności na co dzień.

Prowadzący

Rejestracja

Wybierz wydarzenia Tygodnia Facylitacji, które są dla Ciebie szczególnie interesujące. Opis wszystkich spotkań znajdziesz tutaj.

1. Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca na spotkaniu jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

3. Jedna osoba może wziąć udział maksymalnie w: webinarze, jednym warsztacie oraz warsztacie realizowanym metodą Open Space Technology.

4. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku braku miejsc na spotkaniu przedstawiciel Wszechnicy UJ poinformuje Uczestnika o tym fakcie drogą poczty e-mail.

5. Na dwa dni przed planowanym wydarzeniem zakwalifikowani Uczestnicy otrzymają drogą poczty e-mail link kwalifikujący do uczestnictwa w spotkaniu.

6. Warunki realizacji spotkania: a) Wydarzenie zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników. b) Do udziału w spotkaniu zapraszamy maksymalnie trzy osoby z jednej organizacji

7. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu do celów związanych z organizacją, obsługą i realizacją spotkania. Administratorem danych osobowych jest Wszechnica UJ Sp. z o.o., Kraków, ul. Sławkowska 10, 31-016. Dane są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 IV 2016 (RODO). Dane osobowe będą przekazywane kadrze szkoleniowej Wszechnicy UJ Sp. z o. o., podwykonawcom odpowiadającym za udostępnienie platformy online, zewnętrznej obsłudze księgowej, zewnętrznej obsłudze informatycznej, hostingodawcy. Dane osobowe udostępnione zostaną na potrzeby audytu. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo do dostępu, poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych osobowych, oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Zbieranie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Dane nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu. Dane będą przechowywane do 6 lat w oparciu o przepisy o księgowości lub dłużej w oparciu o art. 17 pkt 3 ust. e Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

  • sesje strategiczne,
  • sesje kreatywne,
  • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

  • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
  • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
  • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
  • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.