facebook
Logo gry szkoleniowej plantacja

Gra szkoleniowa „Plantacja”

gra symulacyjna online

„Plantacja” – gra, która pozwala dostrzec związek między przyjętym sposobem myślenia i osiąganymi wynikami. Gracze doświadczają wyzwań związanych z przełamywaniem schematów i ukrytych założeń oraz organizacją działania zespołu interdyscyplinarnego. My pomagamy wyciągnąć wnioski do zastosowania w codziennej pracy.

Masz pytanie dotyczące gry? Chętnie odpowiemy.

+48 508 140 650
magdalena.pecak@wszechnica.uj.pl

Czym jest Plantacja?

Gra szkoleniowa Plantacja jest elementem programu rozwojowego przygotowanego przez Wszechnicę UJ. Podstawowym zadaniem uczestników gry jest zarządzanie plantacją w interdyscyplinarnym zespole ekspertów, solidarnie odpowiedzialnym za jej ostatecznym wynik. Jak sprawdzić jednak aby firma przynosiła stabilny dochód, gdy zarządzający muszą stale mierzyć się ze złożonością relacji rynkowych i przeciążeniem danymi czy koniecznością uwzględnienia potrzeb środowiska naturalnego?

Gra szkoleniowa „Plantacja” pozwala doświadczyć jak to jest pracować i myśleć wspólnie. Stworzone warunki gry dają możliwość aktywnej pracy w obszarach: analizy informacji, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji i współpracy. Udział w grze umożliwia przetestowanie umiejętności oraz dostrzeżenie bezpośrednich związków między przyjętym sposobem myślenia i osiąganymi wynikami.

Każda z 3 sesji gry online jest w połowie poświęcona rozgrywce, a w połowie udzielaniu wzajemnej informacji zwrotnej i moderowanej przez prowadzących refleksji nad strategią przyjętą w trakcie gry.

Na podstawie szczegółowej specyfikacji zaprojektowane zostały podstawowe mechaniki gry, interfejs wraz z panelami graczy oraz przygotowano infrastrukturę techniczną VPS konieczną do utrzymywania gry w chmurze. W przygotowaniu do rozgrywki pomoże Ci zamieszczony podręcznik trenera.


Doświadczenie:

akapit

Rozwoj kompetencji przyszłości

Gra szkoleniowa jest częścią programu skoncentrowanego na rozwoju kompetencji przyszłości. Pakiet szkoleniowy składa się z czterech elementów, jednak poszczególne szkolenia mogą być realizowane niezależnie, co pozwala wzmacniać i rozwijać wybrane kompetencje. W przypadku gry szkoleniowej Plantacja rekomendujemy, by połączyć ją co najmniej z jednym ze szkoleń z zakresu myślenia i rozwiązywania problemów lub współpracy w zespole interdyscyplinarnym.

Podobne szkolenia:

Współpraca w zespołach interdyscyplinarnych

Szkolenie pozwala rozwijać kompetencje facylitacji pracy intrdyscyplinarnych zespołów.

Dzięki facylitacji możemy wspólnie budować organizacje oparte na dialogu, partnerskich relacjach i współpracy.

Myślenie i rozwiązywanie problemów

Szkolenie rozwija kompetencje myślenia analitycznego, syntetycznego i kreatywnego.

Inspiracje:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

  • sesje strategiczne,
  • sesje kreatywne,
  • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

  • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
  • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
  • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
  • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.