Więcej niż zarządzanie.

Facylitacja jako sposób na niwelowanie przeciążenia liderów.

Program spotkania

Przeciążenie, przemęczenie, długotrwałe napięcie i stres. Nikogo nie trzeba przekonywać, że po trudnych latach pandemii i kolejnych miesiącach niespodziewanych wydarzeń na arenie społeczno-polityczno-gospodarczej te stany towarzyszą wielu osobom, w tym menedżerom, na barkach których złożono jeszcze więcej odpowiedzialności.

Poszukiwanie nowych, skutecznych narzędzi, sposobów pracy i zarządzania, mimo licznych podejść i modeli, którymi dysponujemy, wydaje się więc wciąż aktualne i potrzebne. Jedną z propozycji, która może wspierać menedżerów w niwelowaniu przeciążenia, jest wdrażanie partycypacyjnego stylu zarządzania, a tu pomocna jest facylitacja i jej narzędzia, z których menedżer może z rozmysłem korzystać.

Podczas webinaru, na który zapraszamy przede wszystkim liderów, menedżerów i kierowników, powiemy na czym polega facylitacja i jakie korzyści niesie dla zespołu, poszczególnych jej członków oraz samego menedżera. Mile widziani również menedżerowie personalni szukający nowych pomysłów na rozwój liderów w firmie.

Ponadto:

  • Pokażemy wybrane obszary w codziennej pracy osób zarządzających, w których skorzystanie z facylitacji wnosi istotną zmianę i „uwalnia” menedżera
  • Zaprezentujemy wybrane, proste narzędzia facylitacyjne, z których będziecie mogli skorzystać podczas spotkań ze swoimi zespołami i w ten sposób przetestować lub też wdrożyć nowy sposób pracy
  • Dowiecie się jak rozwijać swoje kompetencje i pracować nad postawą, która pozwoli wprowadzać Wam coraz bardziej partycypacyjny styl zarzadzania, bez nadmiernego niepokoju o swoją pozycję i efektywność decyzji i rozwiązań

Webinar będzie wymagał drobnej interakcji (wypełnienie ankiety, napisanie odpowiedzi na czacie), więc prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i zapewnienie warunków, by móc w pełni wykorzystać potencjał spotkania.

Prowadzący

Aneta Marek

Konsultant ds. projektów rozwojowych, menedżer procesu sprzedaży, trener, facylitator, Wszechnica UJ

blank

Odpowiadam za kontakt i budowanie relacji z klientami organizacyjnymi Wszechnicy UJ. Projektuję i wspieram firmy w wyborze programów rozwojowych najlepiej dopasowanych do ich potrzeb. Zarządzam portfelem projektów szkoleniowo-doradczych i zaangażowaniem projektowym członków zespołu konsultantów.

Magdalena Pęcak

Konsultant ds. projektów rozwojowych, trener, facylitator, coach

blank

We Wszechnicy UJ odpowiadam za kontakt i budowanie relacji z klientami organizacyjnymi, przeprowadzanie diagnozy potrzeb rozwojowych i projektowanie programów rozwojowych (szkoleniowych, doradczych) dla organizacji.

Informacje organizacyjne

blank11 stycznia 2023, godzina 9:00-10:00. 

 

blankSpotkanie przeznaczone jest dla: pracowników działów HR, HR Business Partnerów, specjalistów Learning & Development, osób zajmujących się kształtowaniem kultury organizacyjnej oraz dbaniem o satysfakcję i zaangażowanie pracowników, zatem dla wszystkich pracujących w obszarze HR, którzy gotowi są podzielić się własnym case study oraz wymieniać rekomendacjami i doświadczeniami.

blank Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.

 

blankSpotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.

Inne wydarzenia

Trudne sytuacje w pracy Haerowca

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami