Jak rozwijać ludzi i zespoły w organizacjach w 2023?

Definiujemy dylematy, poszukujemy rozwiązań, dzielimy się doświadczeniem.

O spotkaniu

Jak w obszarze tak dużego nieoznaczenia planować działania rozwojowe na kolejny rok? Niepewność dotycząca środków, którymi będziemy dysponować, zmienność warunków działania i związana z nią różnorodność potrzeb pracowników, wątpliwości na ile zasadna wydaje się kontynuacja rozpoczętych działań. 

 Pytania się mnożą.  

  • Jakie kompetencje rozwijać? Czego ludzi uczyć? Czy odwoływać się do zgłaszanych przez nich teraz potrzeb, czy proponować kompetencje identyfikowane w trendach, które staną się rzeczywistością za chwilę? Czy kluczowy jest rozwój kompetencji, a może o wsparcie innego rodzaju np. pomoc w wypracowywaniu rozwiązań? 
  • Jak uczyć ludzi? Które formy rozwoju są teraz najbardziej efektywne? Które są przez ludzi preferowane? Jak zmieniło się menu różnych możliwych form rozwoju pracowników? Co jest możliwe do zrobienia w oparciu o ten rodzaj pracy rozwojowej, a co nie? 
  • Robić plan rozwojowy na cały rok, czy skupić się na działaniach w reakcji na bieżące potrzeby? Jeśli plan całoroczny to w oparciu o co? 
  • Równocześnie wydaje się, że nasi pracownicy, funkcjonujący w coraz bardziej wymagającej rzeczywistości, potrzebują organizacyjnego wsparcia jak nigdy wcześniej.

Nie znamy odpowiedzi na te pytania. Nie wydaje nam także się, abyśmy byli świadomi wszystkich wyzwań i dylematów w obszarze planowania i kształtowania rozwoju pracowników. Poszukiwanie odpowiedzi wydaje się również bardzo trudne, bo mamy do czynienia z sytuacją na tyle nową, że trudno zastosować do niej sprawdzone w przeszłości rozwiązania. 

Dlatego warto odwołać się do opinii rynku, zapytać o zdanie specjalistów zajmujących się rozwojem ludzi w organizacjach, spróbować zrobić zdjęcie aktualnej rzeczywistości w szerszej skali, aby poszukać trendów, ryzyk, wniosków i kierunków działania. Właśnie do tego Was zapraszamy.  

Zapraszamy na spotkanie realizowane w formule Open Space Technology, w którym uczestników zaprosimy do: stawiania pytań i formułowania dylematów, poszukiwania rozwiązań i rekomendacji, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami – wszystko w obszarze rozwoju ludzi i zespołów w organizacjach w kolejnym roku.  

Korzyści dla Uczestników:

Sformułujemy mapę kluczowych wyzwań związanych z planowaniem i wdrażaniem polityki rozwojowej w 2023 r.
Od pojedynczych dylematów, do problemów obecnych w szerszej skali.

Zbudujemy listę rekomendacji i dobrych praktyk, które działają w wybranych organizacjach.
To, co działa u kogoś innego, może zadziałać też u mnie.

Wymienimy się doświadczeniami, obawami, kłopotami i troskami.
Okazuje się, że nie jestem sama z tym problemem.

Po spotkaniu każdy z Uczestników otrzyma raport podsumowujący pracę grup roboczych.
Kompleksowy przegląd wypracowanych rozwiązań.

 

Prowadzący

Aneta Marek

Konsultant ds. projektów rozwojowych, menedżer procesu sprzedaży, trener, facylitator

blank

Odpowiadam za kontakt i budowanie relacji z klientami organizacyjnymi Wszechnicy UJ. Projektuję i wspieram firmy w wyborze programów rozwojowych najlepiej dopasowanych do ich potrzeb. Zarządzam portfelem projektów szkoleniowo-doradczych i zaangażowaniem projektowym członków zespołu konsultantów.

Magdalena Pęcak

Konsultant ds. projektów rozwojowych, trener, facylitator, coach

blank

We Wszechnicy UJ odpowiadam za kontakt i budowanie relacji z klientami organizacyjnymi, przeprowadzanie diagnozy potrzeb rozwojowych i projektowanie programów rozwojowych (szkoleniowych, doradczych) dla organizacji.

Maciej Kocurek

Prezes Zarządu Wszechnicy UJ, trener, konsultant, facylitator

blank

Prowadzę szkolenia i procesy mentoringowe dla menedżerów. Szkolę i doradzam HR w obszarze diagnozy potrzeb i projektowania programów rozwojowych. Jestem konsultantem projektów wdrażających zmianę organizacyjną. Prowadzę także sesje facylitacyjne i jestem Prezesem Zarządu Wszechnicy UJ.

Informacje organizacyjne

blank29 listopada 2022, godzina 9:00 – 12:00

 

blank

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich osób odpowiedzialnych za rozwój pracowników w organizacjach, a w szczególności: specjalistów Learning&Development, HR Business Partnerów, pracowników działów HR, menedżerów, którzy chcą świadomie rozwijać członków swoich zespołów. 

blank

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

blankSpotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.

Skontaktuj się z nami

Joanna Kargol

Project manager of Professional Development

512 083 717
Napisz do nas
Skontaktuj się z nami