facebook

Jak rozwijać ludzi i zespoły w organizacjach w 2023?

Program spotkania

Jak w obszarze tak dużego nieoznaczenia planować działania rozwojowe na kolejny rok? Niepewność dotycząca środków, którymi będziemy dysponować, zmienność warunków działania i związana z nią różnorodność potrzeb pracowników, wątpliwości na ile zasadna wydaje się kontynuacja rozpoczętych działań. 

 Pytania się mnożą.  

 • Jakie kompetencje rozwijać? Czego ludzi uczyć? Czy odwoływać się do zgłaszanych przez nich teraz potrzeb, czy proponować kompetencje identyfikowane w trendach, które staną się rzeczywistością za chwilę? Czy kluczowy jest rozwój kompetencji, a może o wsparcie innego rodzaju np. pomoc w wypracowywaniu rozwiązań? 
 • Jak uczyć ludzi? Które formy rozwoju są teraz najbardziej efektywne? Które są przez ludzi preferowane? Jak zmieniło się menu różnych możliwych form rozwoju pracowników? Co jest możliwe do zrobienia w oparciu o ten rodzaj pracy rozwojowej, a co nie? 
 • Robić plan rozwojowy na cały rok, czy skupić się na działaniach w reakcji na bieżące potrzeby? Jeśli plan całoroczny to w oparciu o co? 
 • Równocześnie wydaje się, że nasi pracownicy, funkcjonujący w coraz bardziej wymagającej rzeczywistości, potrzebują organizacyjnego wsparcia jak nigdy wcześniej.

Nie znamy odpowiedzi na te pytania. Nie wydaje nam także się, abyśmy byli świadomi wszystkich wyzwań i dylematów w obszarze planowania i kształtowania rozwoju pracowników. Poszukiwanie odpowiedzi wydaje się również bardzo trudne, bo mamy do czynienia z sytuacją na tyle nową, że trudno zastosować do niej sprawdzone w przeszłości rozwiązania. 

Dlatego warto odwołać się do opinii rynku, zapytać o zdanie specjalistów zajmujących się rozwojem ludzi w organizacjach, spróbować zrobić zdjęcie aktualnej rzeczywistości w szerszej skali, aby poszukać trendów, ryzyk, wniosków i kierunków działania. Właśnie do tego Was zapraszamy.  

Zapraszamy na spotkanie realizowane w formule Open Space Technology, w którym uczestników zaprosimy do: stawiania pytań i formułowania dylematów, poszukiwania rozwiązań i rekomendacji, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami – wszystko w obszarze rozwoju ludzi i zespołów w organizacjach w kolejnym roku. 

Korzyści dla uczestników

Sformułujemy mapę kluczowych wyzwań związanych z planowaniem i wdrażaniem polityki rozwojowej w 2023 r.
Od pojedynczych dylematów, do problemów obecnych w szerszej skali.

Zbudujemy listę rekomendacji i dobrych praktyk, które działają w wybranych organizacjach.
To, co działa u kogoś innego, może zadziałać też u mnie.

Wymienimy się doświadczeniami, obawami, kłopotami i troskami.
Okazuje się, że nie jestem sama z tym problemem.

Po spotkaniu każdy z Uczestników otrzyma raport podsumowujący pracę grup roboczych.
Kompleksowy przegląd wypracowanych rozwiązań.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

2 marca 2023, godzina 9:00-12:30.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich osób odpowiedzialnych za rozwój pracowników w organizacjach, a w szczególności: specjalistów Learning&Development, HR Business Partnerów, pracowników działów HR, menedżerów, którzy chcą świadomie rozwijać członków swoich zespołów.

Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.

Prowadzący

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

 • sesje strategiczne,
 • sesje kreatywne,
 • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

 • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
 • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
 • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
 • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.