Jakich liderów potrzebują organizacje?

Opowieść o nowym przywództwie.

O spotkaniu

Żyjemy w nowych czasach, które stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania. Organizacje przechodzą okres transformacji próbując dostosować się do nowych warunków działania. W tej permanentnej zmianie kumuluje się zestaw różnych, często wewnętrznie sprzecznych, oczekiwań wobec menedżerów, którzy mają godzić potrzeby klientów, członków swoich zespołów, własnych szefów i organizacyjnej centrali. Sporo tego prawda?

W rozmowach z menedżerami na plan pierwszy wysuwają się problemy osamotnienia i przeciążenia. Prowokuje to do kolejnej rozmowy o przywództwie i zachęca do podjęcia próby zdefiniowania go na nowo, adekwatnie do naszych czasów. Do takiej rozmowy Was zapraszamy.

Pokażemy obecne we Wszechnicy UJ rozumienie roli przywódczej, dla którego punktem wyjścia jest model Zdrowej Organizacji. Powiemy o kluczowych dylematach menedżera. Przedstawimy najważniejsze charakterystyki nowego przywództwa i pokażemy jak, naszym zdaniem, należy przygotowywać ludzi do pełnienia roli menedżerskiej.

Będziemy zatem sporo mówić, ale zależy nam również na usłyszeniu Waszego głosu i wymiany Waszych doświadczeń. Zapraszamy Was do tego  w sesjach reflektujących w mniejszych grupach oraz podczas dyskusji na forum.

 

Podczas spotkania poszukamy odpowiedzi na następujące pytania:

 

Ku czemu prowadzą liderzy?
Uczestnicy poznają model Zdrowej Organizacji jako punkt odniesienia dla kształtowania stylu zarządzania w firmie.

Z czym mierzy się menedżer?
Wynik vs. dobra atmosfera – uczestnicy poznają kluczowe i konkurencyjne wobec siebie wartości, które zobowiązany jest godzić w swoich działaniach menedżer.

Jaki powinien być nowy lider?
Uczestnicy poznają 6 kluczowych charakterystyk nowego przywództwa.

Jak rozwijać menedżerów?
Uczestnicy poznają kluczowe kompetencje, które powinni rozwijać menedżerowie oraz adekwatne dla nich formy pracy rozwojowej.

 

Prowadzący

Maciej Kocurek

Prezes Zarządu Wszechnicy UJ, trener, konsultant, facylitator

blank

Prowadzę szkolenia i procesy mentoringowe dla menedżerów. Szkolę i doradzam HR w obszarze diagnozy potrzeb i projektowania programów rozwojowych. Jestem konsultantem projektów wdrażających zmianę organizacyjną. Prowadzę także sesje facylitacyjne i jestem Prezesem Zarządu Wszechnicy UJ.

Paweł Grzesik

Trener, aktor, coach, Wszechnica UJ

blank

Łącząc doświadczenie trenerskie, aktorskie i menedżerskie specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń dla menedżerów technikami teatralnymi. Zakres prowadzonych przeze mnie szkoleń obejmuje wystąpienia publiczne, zarządzanie, przywództwo, kreatywność w biznesie, improwizację, kreowanie wizerunku.

Informacje organizacyjne

blank Spotkanie odbędzie się 29.09. 2022, w godz. 10:00-11:30

 

blankUdział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

blankSpotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom.

Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do kamery, mikrofonu oraz Internetu.

blank

Spotkanie przeznaczone jest dla menedżerów wszystkich szczebli, dla których wartościowa wydaje się refleksja dotycząca tego jakimi są liderami i jakimi liderami powinni być.

              Zapraszamy także pracowników obszaru HR, którzy pragną, w sposób                                świadomy kształtować styl przywództwa w swojej organizacji.

Skontaktuj się z nami

Karolina Kłeczek

Head of Remote Learning, Senior Project Manager

507 006 636
Napisz do nas
Skontaktuj się z nami