Jakościowe badanie kultury organizacyjnej

Prezentacja studium przypadku

Program spotkania

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego szczegółowo zaprezentowane zostanie case study dotyczące przeprowadzenia jakościowego badania kultury organizacyjnej w dużej firmie produkcyjnej. Omówione zostaną:

  • kontekst działania organizacji w momencie rozpoczęcia badania oraz przyczyny, dla których zdecydowano się na pogłębione i jakościowe spojrzenie na kulturę organizacyjną firmy;
  • cele badania;
  • narzędzia, które zastosowano w procesie diagnozy kultury;
  • główne charakterystyki, kultury organizacyjnej firmy, które wyłoniły się podczas badania;
  • hipotezy wyjaśniające zaobserwowany kształt kultury organizacyjnej

Obok elementu o charakterze prezentacyjnym będzie również miejsce na wymianę doświadczeń, pytania i dyskusję, czemu służyć będzie praca metodą „grup reflektujących”.

 

Adresaci spotkania

Na spotkanie zapraszamy specjalistów i menedżerów obszaru People&Culture, HR Business Partnerów, przedstawicieli działów HR, oraz wszystkie inne osoby odpowiedzialne za kształtowanie kultury organizacyjnej w firmach.

 

Korzyści dla uczestników

Dzięki udziałowi w spotkaniu uczestnicy:

  • poznają możliwe konteksty pracy z kultura organizacyjną, przyczyny dla których organizacje mogą odwoływać się do kształtowania, w pożądany dla siebie sposób, kultury organizacyjnej firmy;
  • poznają przykład zastosowania narzędzia do przeprowadzania jakościowego badania kultury organizacyjnej (struktura warsztatu diagnostycznego oparta o doświadczenia Listening Post – międzynarodowego projektu badawczego określającego nastroje społeczne);
  • wymienią doświadczenia i dobre praktyki związane z kształtowaniem kultury organizacyjnej.

Prowadzący

Maciej Kocurek

Prezes Zarządu Wszechnicy UJ, trener, konsultant, facylitator

blank

Prowadzę szkolenia i procesy mentoringowe dla menedżerów. Szkolę i doradzam HR w obszarze diagnozy potrzeb i projektowania programów rozwojowych. Jestem konsultantem projektów wdrażających zmianę organizacyjną. Prowadzę także sesje facylitacyjne i jestem Prezesem Zarządu Wszechnicy UJ.

Informacje organizacyjne

blank26 stycznia 2023, godzina 9:00-11:00. 

 

blankSpotkanie przeznaczone jest dla: specjalistów obszarów People&Culture, pracowników działów HR, HR Business Partnerów, specjalistów Learning & Development, osób zajmujących się kształtowaniem kultury organizacyjnej oraz dbaniem o satysfakcję i zaangażowanie pracowników

blank Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.

 

blankSpotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.

Inne wydarzenia

Więcej niż zarządzanie.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami