facebook
Konferencja z cyklu Ucząca się organizacja

Człowiek w Organizacji Przyszłości

18 listopada 2021, godzina 09:00-17:00.

KRAKÓW, TEATR KTO + ONLINE

Wiele zmieniło się w krajobrazie współczesnych organizacji. Czas pandemii doświadczył nas wszystkich, wielu z nam przewartościowały się priorytety, a poczucie niepokoju wciąż nam towarzyszy.

U niektórych można wyraźnie dostrzec chęć powrotu do „starej rzeczywistości” czegoś bezpiecznie znanego, inni chcą rozwiązań na miarę „nowych czasów.” Technologia umacnia swoją pozycję co daje nowe możliwości, ale i niesie wyzwania.

Opis konferencji

Czy organizacje mogą być takie jak dawniej, zwłaszcza że my ludzie jesteśmy teraz inni, w innej kondycji?

Wydaje się, że rola organizacji w dzisiejszym świecie zmienia się w szczególny sposób; próbują sprostać po-pandemicznej rzeczywistości, ale też dynamicznym zmianom społeczno-gospodarczym. Koncentracja na zysku i wzroście wydaje się reliktem przeszłości. Narasta potrzeba refleksji nad miejscem organizacji w otoczeniu, a społeczna odpowiedzialność biznesu w tym kontekście nabiera nowego znaczenia. Czas pandemii skłonił do refleksji na temat tego jak działamy w świecie. Zmiana schematu, większy dystans do codzienności ujawnił wiele mankamentów. W kontekście wyzwań ekologicznych i społecznych pojawiła się silna potrzeba własnego działania, ale też uczestniczenia w przedsięwzięciach, które mają znaczenie dla świata.

Jak organizacja mogłaby dać oparcie, pomieścić aktualną kondycję człowieka, a jednocześnie radzić sobie ze złożoną i zmienną rzeczywistością?

Wydaje się, że warto pomyśleć o organizacjach na nowo, skonfrontować różne punkty widzenia i zebrane doświadczenia. Chcieliśmy zaprosić do wspólnej refleksji, rozpoczynając od szerokiego spojrzenia na człowieka w erze antropocenu i jego potrzebach i wyzwaniach, z którymi się mierzy. Uwzględniając perspektywę organizacji, otoczenie zastanowić na tym jak budować relacje, które umożliwią skuteczne myślenie i działanie w zmieniającym się świecie?

W trzech sesjach tematycznych zadamy sobie pytania o kondycję człowieka, o to jakie struktury organizacyjne mogą wspierać ludzi w realizacji nowych działa, jakie przywództwo jest potrzebne? Wreszcie zastanowimy się jakich organizacji potrzebuje dzisiejszy świat. Zakończymy dyskusją panelową integrującą poszczególne konteksty.

Program

CZŁOWIEK WOBEC TECHNOLOGII i WYZWAŃ PRZYSZŁOŚCI 

Kondycja człowieka w zmieniającej się rzeczywistości – Tomasz Stawiszyński 

 

ROZWIJANIE KLUCZOWYCH KOMPETENCJI  

Kompetencje przyszłości. Czego musimy się nauczyć? Jak zmienić ofertę edukacyjną i programy rozwojowe? – Maciej Świeży

 

PRZYWÓDZTWO PRZYSZŁOŚCI  

New Leadership for new Times – Simon Western (wykład w języku angielskim)

 

ORGANIZACJE WOBEC PRZYSZŁOŚCI  

Czy organizacje mogą być zdrowsze?  – Iwona Sołtysińska 

 

DYSKUSJA PANELOWA  

KLIMAT, PANDEMIA, TECHNOLOGIA, CYFRYZACJA. JAK DZIAŁAĆ, ŻEBY ZMIANY ŚWIATA, NIE PRZEROSŁY ORGANIZACJI? JAK JE ZDROWO ROZWIJAĆ?

Paneliści: Tomasz Stawiszyński, Kamil Wyszkowski, Iwona Sołtysińska, Maciej Świeży

Prowadzenie: Wojciech Pelowski

Konferencja jest częścią wydarzeń w ramach projektu: Kształcenie dualne w kontekście wyzwań Przemysłu 4.0 i korzysta z dofinansowania o wartości 182 078,50 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Wraz z International Development Norway, Politechniką Rzeszowską i Pratt&Whitney tworzymy ofertę szkoleniową, która umożliwi organizacjom i ich pracownikom odnalezienie się w takim scenariuszu przyszłości. Projekt oparty jest na idei kształcenia dualnego, która zakłada współpracę instytucji edukacyjnych i przedsiębiorców w procesie projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w obszarze rozwoju pracowników.

Logo EEA grants

Spotkanie odbędzie się 18 listopada 2021, w godzina 09:00-17:00.

Teatr KTO, ul. Jana Zamoyskiego 50 30-519 Kraków

Konferencja będzie miała formę hybrydową. Możecie spotkać się z nami w Krakowie lub uczestniczyć w wydarzeniu zdalnie. Transmisja zdalna odbędzie się poprzez platformę Zoom. Warsztaty towarzyszące odbędą się w całości online, poprzez platformę Zoom

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Paneliści

Rejestracja

Zapisy zamknięte – rejestracja została zakończona

18 listopada 2021, godzina 09:00-17:00.

KRAKÓW, TEATR KTO + ONLINE

1. Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca na spotkaniu jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

3. Ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku braku miejsc na spotkaniu przedstawiciel Wszechnicy UJ poinformuje Uczestnika o tym fakcie drogą poczty e-mail.

4. Dwa dni przed planowanym wydarzeniem zakwalifikowani Uczestnicy otrzymają drogą poczty e-mail link kwalifikujący do uczestnictwa w spotkaniu.

5. Warunki realizacji spotkania: a) Wydarzenie zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników. b) Do udziału w spotkaniu zapraszamy maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji

6. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu do celów związanych z organizacją, obsługą i realizacją spotkania. Administratorem danych osobowych jest Wszechnica UJ Sp. z o.o., Kraków, ul. Sławkowska 10, 31-016. Dane są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 IV 2016 (RODO). Dane osobowe będą przekazywane kadrze szkoleniowej Wszechnicy UJ Sp. z o. o., podwykonawcom odpowiadającym za udostępnienie platformy online, zewnętrznej obsłudze księgowej, zewnętrznej obsłudze informatycznej, hostingodawcy. Dane osobowe udostępnione zostaną na potrzeby audytu. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo do dostępu, poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych osobowych, oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Zbieranie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Dane nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu. Dane będą przechowywane do 6 lat w oparciu o przepisy o księgowości lub dłużej w oparciu o art. 17 pkt 3 ust. e Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016. Wyślij zgłoszenie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

  • sesje strategiczne,
  • sesje kreatywne,
  • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

  • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
  • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
  • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
  • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.