Listening Post

Świat u progu 2020

Listening Post

Listening Post to część długofalowego, międzynarodowego projektu badawczego – barometr aktualnych nastrojów, nadziei i lęków, jakie towarzyszą codziennemu funkcjonowaniu w społeczeństwie i podejmowaniu różnych ról w jego obrębie.

Listening Post ma pogłębiony charakter; sięga do społecznych i psychologicznych mechanizmów funkcjonowania grup. Opiera się na założeniu, że grupa, która spotyka się, aby badać zachowanie społeczeństwa tak jak się ono jawi w danym momencie, ma możliwość wyrażenia nieświadomych mechanizmów większego systemu, do którego należy. Nie jest więc reprezentatywna w sensie statystycznym, ale dynamika jej zachowania może być podstawą do stawiania hipotez na temat dynamiki całych społeczeństw.

Listening Post jest organizowany przez brytyjską organizację OPUS (Organisation for Promoting Understanding of Society) i odbywa się równolegle w kilkunastu krajach świata. Za realizację polskiej odsłony tego międzynarodowego wydarzenia odpowiedzialna jest  Wszechnica UJ, od pięciu lat zaangażowana w projekt.

Adresaci

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poddać refleksji to, co się dzieje wokół nich, tych którzy lubią dzielić się swoimi doświadczeniami, dyskutować, analizować i wyciągać wnioski.

Edycja 2020

Zapraszamy do udziału w corocznym, organizowanym na całym świecie wydarzeniu Listening Post: świat u progu 2020 roku. Jego celem jest uchwycenie głównych wątków, jakie dominują w przestrzeni społecznej u zarania nowego roku. To także okazja do podzielenia się przemyśleniami na temat doświadczeń wynikających z różnych ról społecznych, które na co dzień pełnimy.

Przyjrzymy się aktualnym nastrojom, nadziejom i lękom, jakie nam wszystkim towarzyszyły w 2019 roku a także roli, jaką my pełnimy w kontekście społecznym. Zastanowimy się nad kondycją, w jakiej znajduje się nasze społeczeństwo.

Listening Post jest częścią ogólnoświatowego projektu badawczego. Odbywa się zgodnie z metodologią umożliwiającą analizę i stawianie systemowych hipotez dotyczących grup i społeczeństw. Listening Post odbywa się równolegle w kilkunastu krajach świata.

Termin

Do udziału w tegorocznym spotkaniu Listening Post zapraszamy 11 lutego (wtorek) w godz. 18:00-20:30 do siedziby Wszechnicy UJ przy ulicy Sławkowskiej 10 w Krakowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Prowadzący

Iwona Sołtysińska

Dyrektor ds. Rozwoju Wszechnicy UJ, konsultant organizacji, trener, coach, facylitator

blank

Od ponad 20 lat zajmuję się wspieraniem rozwoju ludzi, zespołów i organizacji. Specjalizuję się w rozumieniu dynamiki grup i organizacji, treningach twórczego rozwiązywania problemów. Facylituję prace zespołów strategicznych, wspierając organizacje w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju i działania.

Miejsce

Spotkanie odbyło się
11 lutego (we wtorek) w godz. 18:00-20:30
w w siedzibie Wszechnicy UJ
przy ulicy Sławkowskiej 10 w Krakowie.Inne wydarzenia

VI edycja Team Leaders’ Week Online

Czytaj więcej

Konferencja Zdrowa organizacja w nowym świecie

Czytaj więcej

Rotacja pracowników – przyczyny i strategie zaradcze

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Iwona Sołtysińska

Development Director, Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator

510 008 561
Napisz do nas
Skontaktuj się z nami