Metakompetencje XXI wieku a coaching

Program spotkania

„Analfabetami XXI wieku nie są ci, którzy nie umieją pisać i czytać, lecz ci którzy nie potrafią się uczyć, oduczyć i nauczyć od nowa.” (Alvin Toffler)

W obecnym świecie, który wymusza na nas częste zmiany i wymaga dostosowania do zmieniających się warunków, niezbędna okazuje się zdolność przystosowania do zmian, uczenia nowych rzeczy i adaptacji do nowej rzeczywistości.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie jedna z najważniejszych metakompetencji XXI wieku – zdolność adaptacji oraz jej wykorzystanie w praktyce coachingowej. Skupimy się na tym, w jaki sposób stawanie się i bycie coachem rozwija tę kompetencję, a także jak posiadając ją, można pomagać w rozwoju innym ludziom.

W szczególności omówione zostaną trzy kompetencje, wchodzące w skład wspomnianej zdolności adaptacji:

  • Kreatywność rozumiana jako umiejętność rozwiązywania problemów, improwizacji oraz innowacyjnego myślenia
  • Rezyliencja (ang. resilience – sprężystość, elastyczność) – proces dostosowywania się człowieka do zmieniających się warunków, adaptacja w stosunku do otoczenia, uodparnianie się, plastyczność umysłu, zdolność do odzyskiwania utraconych lub osłabionych sił i odporność na działanie szkodliwych czynników.
  • Samoświadomość rozumiana jako akceptacja rzeczywistości, świadomość siebie i empatia.

Adresaci: do udziału w spotkaniu zapraszamy liderów zespołów, HRBP, specjalistów HR, a także wszystkich zainteresowanych tematyką coachingu.

 

 

Prowadzący

Magdalena Giec

Trener Erickson Coaching International, coach kadry zarządzającej

blank

Jestem akredytowanym coachem PCC ICF, w latach 2012-2013 byłam członkiem zarządu i vice-prezes International Coach Federation Poland.  Jestem międzynarodowym trenerem i mentor coach Erickson College International z Vancouver, pracuje w takich krajach jak Francja, Kanada, Brazylia i Indie. Jestem również wykładowcą i trenerem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Gdańsku, na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Specjalizuje się w coachingu, sztuce autoprezentacji, komunikacji, technikach koncentracji i kreatywności oraz przywództwie.

Prowadzę sesje coachingowe w języku polskim, francuskim oraz angielskim.

Jako coach współpracuje z takimi firmami jak Grupa Allegro, PayU, OLX, Agora S.A., Credit Agricole, Wrigley, MAN Accounting Center. Moimi klientami jest wyższa kadra zarządzająca, właściciele firm, przedstawiciele wolnych zawodów.

Informacje organizacyjne

blankSpotkanie odbędzie się 22 czerwca 2021 r. w godzinach 17:00-18:30

 

blankSpotkanie przeznaczone dla liderów zespołów, HRBP, specjalistów HR a także wszystkich zainteresowanych tematyką coachingu. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do kamery, mikrofonu oraz Internetu.

Inne wydarzenia

Private: House of Teams. Jak zrobić zdalną transformację i nie zwariować?

Czytaj więcej

Pracownik przychodzi po wsparcie do HR’a

Czytaj więcej

Pracownik 4.0. Nowe technologie, role i kompetencje pracowników przemysłu.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Joanna Kargol

Project manager of Professional Development

512 083 717
Napisz do nas
Skontaktuj się z nami