Pracownik 4.0. Nowe technologie, role i kompetencje pracowników przemysłu.

Program spotkania

blank

 Przemysł na całym świecie stoi przed kolejną falą przemian związanych z cyfryzacją, wszechobecną łącznością i rosnąca autonomią narzędzi. Związanych z tym korzyści nie da się jednak osiągnąć bez inwestycji – i to nie tylko związanych z zakupem nowych technologii. W nowym środowisku pracy będą musieli odnaleźć się ludzie: gotowi do współpracy z maszynami i fachowcami innych specjalności; sprawniejsi w rozwiązywaniu złożonych problemów i zdolni do poradzenia sobie ze zmianą.
Czego i jak powinniśmy ich nauczyć? Na to pytanie spróbujemy wspólnie odpowiedzieć. W trakcie spotkania zaprezentujemy część wniosków wypracowanych w międzynarodowym projekcie badawczo-rozwojowym „Kształcenie dualne w kontekście wyzwań Przemysłu 4.0,”  dofinansowanym w ramach funduszy EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię, łączącym doświadczenie Wszechnicy UJ, International Development Norway, Pratt & Whitney Rzeszów oraz Politechniki Rzeszowskiej. Przedstawimy przewidywany wpływ rozwiązań związanych z ideą Industry 4.0. na środowisko pracy w firmach produkcyjnych oraz propozycję kompetencji operatorów i inżynierów, które zdecydują o jakości funkcjonowania w takim środowisku. Zaprosimy również uczestników do podzielenia się własnymi doświadczeniami i sformułowania użytecznych dla innych prognoz.
Uczestnicy spotkania mogą liczyć na:
  • oparte na różnorodnych, praktycznych doświadczeniach prognozy dotyczące zmian zachodzących w firmach produkcyjnych;
  • konfrontację własnych przypuszczeń z perspektywą innych;
  • pomoc w wyznaczeniu priorytetów w rekrutacji i planowaniu rozwoju

Prowadzący

dr Maciej Świeży

Dyrektor Programowy Wszechnicy UJ, trener, coach

blank

Pracuję z zespołami liderów, zapraszając ich do rozmowy o przyszłości organizacji, którą kierują i pomagając we wspólnym kształtowaniu jej kultury. Prowadzę zespołowy i indywidualny coaching; biorę udział w długofalowych projektach doradczych wspierających zmianę organizacyjną.

Informacje organizacyjne

blankSpotkanie odbędzie się 17 czerwca 2021r., w godzinach 17:00-18:30

 

blankSpotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli HR, menedżerów lub osób zawodowo zajmujących się rozwojem zespołów, grup i organizacji.

blank Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.

 

blankSpotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.

Inne wydarzenia

Private: House of Teams. Jak zrobić zdalną transformację i nie zwariować?

Czytaj więcej

VIII edycja Team Leaders’ Week Online

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Joanna Kargol

Project manager of Professional Development

512 083 717
Napisz do nas
Skontaktuj się z nami