Transformacja w kryzysie. Co dalej z Industry 4.0?
Strona główna » Wyniki wyszukiwania » Transformacja w kryzysie. Co dalej z Industry 4.0?
Program spotkania
- Wprowadzenie:
– Przyszłość przemysłu. Transformacja modelu myślenia.
– Aktualne wyzwania przemysłu.
- Inspiracje International Development Norway: Przykłady wdrożeń technologicznych wspierających transformację w momentach kryzysu.
- Sesja wspólnego myślenia: Co dalej z Industry 4.0? Transformacja przemysł ku przyszłości i wspólne myślenie w kryzysie.
- Rozwiązania wspierające myślenie i współpracę w branży produkcyjnej. Prezentacja rozwiązań powstałych w projekcie “Rozwój kompetencji Przemysłu 4.0”
O spotkaniu
Mimo pandemii i trudności w otoczeniu gospodarczym i społecznym firmy produkcyjne funkcjonują, na różne sposoby, osiągają i utrzymują wyniki. Jednocześnie wysyłane są sygnały, że kuszące jest skupienie się na redukcji kosztów, podtrzymywaniu ciągłości działania na poziomie gwarantującym przetrwanie firmy aż do stabilnych czasów. Taką strategię można obrać pod warunkiem, że spełni się założenie powrotu do przewidywalnego rozwoju branży produkcyjnej. Tak prawdopodobnie nie będzie.
Dziś nikt nie łudzi się, że pandemia i jej skutki gospodarcze przeminą w bliskiej przyszłości. Przeobrażeniu ulegają uwarunkowania rynkowe i cywilizacyjne, technologia wstępuje na nowy poziom zaawansowania. Rośnie potrzeba wdrażania nowych sposobów działania oraz zrewidowania dotychczasowych modeli biznesowych.
Czy w tych czasach możliwe jest myślenie transformacyjne?
Zapraszamy do udziału w sesji seminarium, podczas którego wspólnie podejmiemy dyskusję o aktualnych wyzwaniach branży produkcyjnej:
- Na ile możliwe jest proaktywne działanie w obliczu zmieniających się wymagań pracowników i rynku?
- Czy transformacja technologiczna może zostać zaprzęgnięta do radzenia sobie z kryzysem?
- Jak pracować z postawami pracowników, by byli gotowi podejmować wyzwania przemysłu przyszłości?
- Jak wypracowywać bardziej zrównoważone i „zdrowsze” rozwiązania organizacyjne dla branży produkcyjnej, które bardziej uwzględnią aktualne wyzwania cywilizacyjne?
Spotkanie odbywa się w ramach projektu badawczo-rozwojowego Kształcenie dualne w kontekście wyzwań Przemysłu 4.0 dofinansowanego w ramach funduszy EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię.
Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2022, w godzinach 9:00-12:30
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.
Spotkanie kierowane jest do dyrektorów, menedżerów produkcji, działów R&D, inżynierów produkcji, liderów zmian i HR managerów firm produkcyjnych.
Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do internetu oraz kamery i mikrofonu.