Strona główna » Wyniki wyszukiwania » Well-Being – Naprawdę czy na niby?
Wydarzenia rozwojowe
Well-being - Naprawdę czy na niby?
25 maja 2023, godzina 10:00-12:00.
Online: platforma Zoom
Prowadzący: Monika Gąsienica, Maciej Kocurek
Pandemia wprowadziła troskę o well-being i zdrowie psychiczne pracowników do kanonu działań podejmowanych przez działy HR. Obszary te przestały być jedną z opcji szerokiego menu benefitów pracowniczych, która jest wartością dodaną i podnosi atrakcyjność pracodawcy.
Program spotkania
Pandemia wprowadziła troskę o well-being i zdrowie psychiczne pracowników do kanonu działań podejmowanych przez działy HR. Obszary te przestały być jedną z opcji szerokiego menu benefitów pracowniczych, która jest wartością dodaną i podnosi atrakcyjność pracodawcy. Stały się standardem. Firmy podejmują te działania, ponieważ dynamika i intensywność zmian, związane z nimi poczucie zagrożenia oraz indywidualizacja procesu pracy i towarzyszące jej osamotnienie powodują realne kłopoty z równowagą psychiczną pracowników. To z kolei wpływa na ich efektywność, motywację, zaangażowanie, a czasem wręcz na zdolność do pracy.
Są to jednak zagadnienia ciągle nowe i wymagające złożonych kompetencji od działów HR, tym bardziej że rola obszaru HR nie ogranicza się tylko do zorganizowania zewnętrznych dostawców. Pracownicy HR pozostają na pierwszej linii kontaktu z pracownikami przeżywającymi trudności psychiczne, a także często sami są zaangażowani w udzielanie wsparcia w tym obszarze w ustrukturyzowanej formie. Także oni mają najwięcej wiedzy dotyczącej potrzeb organizacji w tym obszarze, aby kreować ogólną politykę w zakresie zarządzania sferą psychiczną pracowników.
Udział w spotkaniu pozwoli:
- uzyskać całościowy obraz działań podejmowanych do tej pory przez firmy w obszarze troski o well-being i zdrowie psychiczne pracowników,
- złapać dystans do bieżących inicjatyw w tym obszarze,
- świadomie kształtować politykę w zakresie zarządzania sferą psychiczną pracowników, uwzględniając specyficzne potrzeby, kontekst oraz cele organizacji.
W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy:
- Poznają mapę kluczowych pojęć związanych z zarządzaniem sferą psychiczną pracowników w organizacjach (dobrostan, stres, odporność psychiczna, wypalenie zawodowe, mental health).
- Zobaczą jak różnice pomiędzy tymi pojęciami wpływają na cele i formy wsparcia organizacyjnego dla pracowników.
- Gaszenie pożarów, zapobieganie kryzysom, czy budowa kultury opartej na równowadze? – Poznają trzy podejścia do zarządzania sferą psychiczną pracowników w organizacjach.
- Dowiedzą się jakie kompetencje rozwijać wśród pracowników, aby samodzielnie mogli radzić sobie ze swoimi emocjami, napięciem i stresem.
- Poznają kluczowe kontrowersje i dylematy związane z zarządzaniem sferą psychiczną pracowników:
- Działania w obszarze well-being jako listek figowy dla kultury przeciążenia.
- Czego oczekujemy od menedżerów w obszarze troski o zdrowie psychiczne pracowników?
- Gdzie jest granica ingerowania mojego pracodawcy w mój dobrostan?
- Czy liczyć ROI z działań w obszarze Metal Health – czy firmy liczą ROI z posiadania apteczek pierwszej pomocy?
Na spotkanie zapraszamy:
Osoby odpowiedzialne w organizacjach za dbanie o dobrostan psychiczny pracowników, a w szczególności: menedżerów, HR Business Partnerów, specjalistów obszaru People & Culture, pracowników działów HR, specjalistów Learning & Development, osoby dbające o poziom satysfakcji i zaangażowania pracowników oraz tych, którzy zajmują się kształtowaniem kultury organizacyjnej i stylu przywództwa.
Spotkanie odbędzie się 25 maja 2023r., w godz. 10:00-12:00
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do kamery, mikrofonu oraz Internetu.
Prowadzący
Rejestracja
25 maja 2023, godzina 10:00-12:00.
Online: platforma Zoom
Prowadzący: Monika Gąsienica, Maciej Kocurek