facebook

Zespoły przyszłości

Program spotkania

Co sprawia, że myśląc o przyszłości zastanawiamy się nad nowymi formami organizacji zespołów? Przede wszystkim wieloaspektowe i skomplikowane problemy, z którymi na co dzień mierzą się ich członkowie. Wypracowanie optymalnego rozwiązania często wymaga spojrzenia z różnych perspektyw czy wiedzy eksperckiej z kilku dziedzin. Praktyka biznesowa i akademicka wskazuje, że jedną z form organizacji zespołów przyszłości może być zespół interdyscyplinarny. Jego członkowie mają odmienne doświadczenia, umiejętności i wiedzę zawodową, dzięki czemu przy realizacji danego zadania grupa może korzystać z różnych perspektyw, a finalne rozwiązanie uczynić bardziej kompleksowym i lepiej dopasowanym do potrzeb klienta, organizacji i rynku.

Czym charakteryzują się dobrze funkcjonujące zespoły interdyscyplinarne? Jak tworzyć odpowiednie warunki i kulturę organizacyjną, która sprzyja rozwojowi tego typu zespołów? Jakie wyzwania stoją przed zespołami, których członkowie z założenia wnoszą różne spojrzenia oraz sposoby rozumienia danego problemu?

Zapraszamy do wspólnego namysłu nad korzyściami, wyzwaniami oraz poziomem gotowości organizacji do tworzenia interdyscyplinarnych zespołów.

Dzięki uczestnictwu w spotkaniu:

 • Pogłębisz rozumienie pojęcia interdyscyplinarność w kontekście formy organizacji zespołu przyszłości – czy interdyscyplinarność równa się różnorodność?
 • Zwiększysz świadomość korzyści, jakie interdyscyplinarne zespoły mogą przynosić całej organizacji.
 • Dowiesz się, jakie wyzwania stawiają zespoły interdyscyplinarne i jak facylitacja może wspierać budowanie tych zespołów.
 • Poznasz przykładowe rozwiązania szkoleniowe wspierające współpracę w zespołach interdyscyplinarnych, opracowane w ramach projektu Kształcenie dualne w kontekście wyzwań Przemysłu 4.0, dofinansowanego w ramach funduszy EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię.

 

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym i medialnym przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/

 

Spotkanie odbywa się w ramach stałego cyklu Wszechnicy UJ Know How Bites oraz projektu badawczo-rozwojowego Kształcenie dualne w kontekście wyzwań Przemysłu 4.0 dofinansowanego w ramach funduszy EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie odbędzie się 20 lipca 2021 r. w godzinach 9:00-11:00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.

Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli działów HR, managerów, liderów projektów, liderów zmian, scrum masterów oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za budowanie i rozwój zespołów.

Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer z dostępem do kamery, mikrofonu oraz Internetu.

Prowadzący

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

 • sesje strategiczne,
 • sesje kreatywne,
 • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

 • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
 • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
 • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
 • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.