Think Tank Zdrowa organizacja
LAB ZDROWEJ ORGANIZACJI
Home » Think tank » Healthy Org Lab
W pracy szkoleniowo-doradczej opieramy się na badaniach naukowych oraz krytycznej refleksji.
Szczególnie bliskie jest nam podejście action research.
LAB
Model zdrowej organizacji
Zdrowa organizacja to taka, która wnosi wartość zachowując równowagę w wymianie z otoczeniem. Dostarcza ludziom wsparcia i autorytetu, dostrzega i reaguje na zmiany zachodzące w środowisku oraz potrafi przygotować się na przyszłość.
Model jest myślą programową i zaproszeniem, do wspólnego rozwijanie do wraz z konkretnymi organizacjami.
Nasze projekty badawczo-rozwojowe
W ramach międzynarodowych partnerstw, prowadzimy i bierzemy udział w badaniach systemu edukacji dorosłych i rynku pracy oraz wspieramy organizacje społeczne i grupy o utrudnionym dostępie do nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych.
O Wszechnicy UJ
Wszechnica UJ jest partnerem dla organizacji, którym zależy na ciągłym rozwoju. Pomagamy budować zdrowe, wspierające środowisko pracy, w którym efektywność jest skutkiem zaangażowania we wspólne cele, dobrze przemyślanych procesów i wysokich kompetencji – nie zaś nadmiernej presji i krótkowzrocznego eksploatowania zasobów. Robimy to realizując projekty doradcze i szkoleniowe związane z planowaniem strategicznym, kształtowaniem kultury organizacyjnej, rozwojem kadry kierowniczej i wewnętrznych zespołów trenerskich.
Od początku naszego funkcjonowania kształcimy profesjonalistów, którzy odpowiadają za rozwój innych: trenerów, coachów, facylitatorów, konsultantów, menedżerów i HR Business Partnerów. Wspieramy ich w świadomym i efektywnym podejmowaniu roli zawodowej. Nasze szkoły to całościowe, oparte na przemyślanych profilach kompetencyjnych programy, które oferując profesjonalny warsztat pracy, pomagają w osiągnięciu klarownego rozumienia własnej roli.
nasza misja
Misją Wszechnicy UJ jest budowanie dalekowzrocznych strategii, w których pracownicy świadomie podejmują role zawodowe, wykonują swoją pracę kierowani wewnętrzną motywacją, poczuciem synergii i wpływu.
Najbardziej podstawowa i najczęściej wybierana forma rozwoju. W naszej praktyce oznacza maksimum treningu, przy jednoczesnym odwołaniu się do sprawdzonych teorii i modeli. Pracujemy w grupach do 14 osób, koncentrując się na kluczowych zagadnieniach i rezygnując z przeładowanych programów.
To doświadczenie zespołowej pracy intelektualnej. Podczas gry mierzymy się z ograniczeniami w rozwiązywaniu problemów, dostrzegamy jak formułujemy i kwestionujemy założenia. Możemy dostrzec jak niekompletne, różnorodne i trudne do zmiany bywają nasze modele mentalne.
Prowadzimy szkolenia skoncentrowane na rozwoju umiejętności facylitacji spotkań, jak również sami facylitujemy pracę grup podczas sesji strategicznych czy sesji kreatywnych. Korzystamy m.in. z Future Search, Planowania Scenariuszowego, Design Thinking oraz Open Space Technology.
Realizując indywidualne sesje coachingowe, głównie dla kadry zarządzającej, dążymy do tego, by wspierać klientów w dojrzałym i świadomym podejmowaniu roli zawodowej. W pracy z zespołami odnosimy się jednocześnie do potrzeb rozwojowych na trzech poziomach: osoby, zespołu i organizacji.
Jesteśmy otwarci na wspólne badania. Zapraszamy do kontaktu
Zespół LABU
Maciej Świeży
Programme Director, Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach
Artur Krupa
Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator
Magdalena Giec
Trener Erickson Coaching International, coach kadry zarządzającej
Jo-Ann Harris
Dyrektor ds. Szkoleń w Erickson Coaching International, coach MCC