facebook
Iwona Sołtysińska

Iwona Sołtysińska

Development Director, Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator

Odpowiadam za tworzenie i kierownictwo merytoryczne kompleksowych projektów szkoleniowo-doradczych dla klientów organizacyjnych.

Współtworzę standardy kształcenia dla profesjonalistów zajmujących się edukacją i rozwojem osób dorosłych. Prowadzę indywidualny i zespołowy coaching oraz facylitację procesów zespołowego rozwiązywania problemów.

Doświadczenie zawodowe:

Jestem psychologiem, od ponad 20 lat zajmuję się wspieraniem rozwoju ludzi, zespołów i organizacji. Opracowałam i przeprowadziłam wiele projektów szkoleniowo-doradczych oraz badawczo-rozwojowych. Pracuję jako trener, realizując szkolenia z zakresu kompetencji trenerskich i facylitacyjnych, tworząc autorskie programy rozwoju kompetencji myślenia, współpracy w grupie, zarządzania emocjami. Specjalizuję się w rozumieniu dynamiki grup i organizacji, facylitacji pracy grup zadaniowych, treningach twórczego rozwiązywania problemów. Facylituję prace zespołów strategicznych, wspierając organizacje w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju i działania.

Od wielu lat współtworzę koncepcję i ofertę Wszechnicy UJ, sprawując opiekę merytoryczną nad efektami pracy specjalistów. Regularnie angażuję się w działania na rzecz tworzenia standardów kształcenia profesjonalistów zajmujących się edukacją i rozwojem osób dorosłych. Jestem współautorką publikacji? Szkolenie pracowników a rozwój organizacji? oraz ?Budowanie zespołów? wydanych przez Wolters Kluwer, adresowanych do profesjonalistów branży HR.

Dodatkowe kwalifikacje/umiejętności:

Jestem certyfikowanym coachem (PCC ICF), przeprowadziłam ponad 2500 godzin coachingu indywidualnego, głównie dla kadry menedżerskiej (w tym executive coaching) oraz kilkaset godzin coachingu zespołów na różnych poziomach organizacji. Od kilku lat pracuję jako mentor w procesie przygotowania do certyfikacji ICF.

Jestem członkiem Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal; łącząc podejście psychoanalityczne z doświadczeniem pracy w biznesie konsultuję zespoły i organizacje doświadczające kryzysu (ośrodki terapeutyczne, stowarzyszenia i instytucje publiczne).

Największe osiągnięcia zawodowe:

Jestem kierownikiem merytorycznym flagowego produktu Wszechnicy UJ – Szkoły Trenerów, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Współtworzyłam koncepcję pierwszej w Polsce Szkoły Facylitatorów, promując ideę facylitacji i partycypacji w polskich organizacjach. Od 10 lat promuję w Polsce metodę Group Relations, która jest unikatowym sposobem uczenia się dynamiki grup i organizacji i własnego wpływu na te procesy ? pracuję jako konsultant w międzynarodowych konferencjach Group Relations.

Inne osiągnięcia, z których jestem dumna:

Staram się wykorzystywać swoje doświadczenie i specjalizację działając w przestrzeni społecznej. Organizuję co roku spotkania Listening Post, służące wspólnej refleksji nad naszym doświadczeniem w rolach, jakie podejmujemy na co dzień. Od wielu lat współpracuję z organizacją Partners in Confronting Collective Atrocities, współprowadząc warsztaty Group Relations poświęcone traumie II Wojny Światowej i jej transpokoleniowym konsekwencjom.

Jestem wykładowcą w Postgraduate School of Thinking Uniwersytetu w Brukseli, której ambicją jest przygotowanie studentów do myślenia poza schematami, rozwiązywania złożonych problemów i przekraczania granic paradygmatów.

Zainteresowania:

Z przyjemnością czytam i dużo podróżuję. Uwielbiam żeglować, choć dopiero niedawno zdobyłam patent żeglarski. Zachwyca mnie sztuka bizantyjska. Fascynują mnie obrzeża i pogranicza kultur i religii.

Prowadzone szkolenia i usługi:

Przeprowadzamy diagnozę kultury organizacji, definiujemy kierunki jej zmiany oraz projektujemy zmianę.

Całościowy program, który przygotowuje uczestników do samodzielnego projektowania, realizacji i ewaluacji aktywnych szkoleń dla osób dorosłych.

Kompleksowy program szkoleniowy, który rozwija umiejętności samodzielnego projektowania i prowadzenia pracy z grupami. 

Inspiracje:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

  • sesje strategiczne,
  • sesje kreatywne,
  • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

  • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
  • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
  • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
  • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.