facebook
Grupa osób pochylająca się z zaciekawieniem nad komputerem.
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ FACYLITACJI 2023

Sposoby na angażowanie pracowników w rozmowy o rzeczach ważnych

Warsztat

LISTA REZERWOWA

14 września 2023, 9:00-11:00
Online: platforma Zoom

Prowadzące: Magdalena Pęcak, Aneta Marek

Program spotkania

Tworzenie warunków do partycypacji, uruchamianie dialogu, budowanie partnerskich relacji, dbanie o dobrostan pracowników – to wyzwania dzisiejszego świata. Poczucie wpływu i poczucie sensu podejmowanych działań wydają się być kluczowymi aspektami życia, wyzwaniem natomiast jest, jak wzmacniać je w środowisku pracy. Pierwszym krokiem może być zaproszenie pracowników do rozmowy o rzeczach ważnych.

Jak myślisz:

 • O czym ludzie chcieliby porozmawiać razem?
 • Jakie ważne tematy istnieją w Twojej firmie, które warto byłoby poeksplorować z pracownikami i to w dużym – kilkudziesięciu a może nawet… kilkusetosobowym gronie?
 • Czy w ogóle da się to zrobić?


W odpowiedzi na ostatnie pytanie z pomocą przychodzą metody facylitacyjne wykorzystywane do pracy z dużymi grupami, które nadają ramę wspólnym spotkaniom i pozwalają zadbać o ich efektywność. Podczas warsztatu przyjrzymy się zastosowaniu dwóch wybranych przez nas metod, które sprawdzają się w biznesie: World Café oraz Open Space Technology.

Adresaci:

Warsztat przeznaczony jest dla pracowników działów HR, HR Business Partnerów, specjalistów Learning & Development, menedżerów, liderów, osób zajmujących się kształtowaniem kultury organizacyjnej oraz dbaniem o satysfakcję i zaangażowanie pracowników.

Korzyści:

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego:

 • doświadczysz metody facylitacyjnej
 • wraz z innymi uczestnikami stworzysz listę tematów ważnych do poruszenia na forum dużego zespołu
 • dowiesz się, czym jest facylitacja, jak wspiera partycypację w organizacji oraz jakie są korzyści z jej stosowania
 • poznasz założenia i zastosowania dwóch metod facylitacyjnych do pracy z dużymi grupami: World Café i Open Space Technology.

Prowadzący

Rejestracja

Wybierz wydarzenia Tygodnia Facylitacji, które są dla Ciebie szczególnie interesujące. Opis wszystkich spotkań znajdziesz tutaj.

1. Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca na spotkaniu jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

3. Jedna osoba może wziąć udział maksymalnie w: webinarze, jednym warsztacie oraz warsztacie realizowanym metodą Open Space Technology.

4. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku braku miejsc na spotkaniu przedstawiciel Wszechnicy UJ poinformuje Uczestnika o tym fakcie drogą poczty e-mail.

5. Na dwa dni przed planowanym wydarzeniem zakwalifikowani Uczestnicy otrzymają drogą poczty e-mail link kwalifikujący do uczestnictwa w spotkaniu.

6. Warunki realizacji spotkania: a) Wydarzenie zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników. b) Do udziału w spotkaniu zapraszamy maksymalnie trzy osoby z jednej organizacji

7. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu do celów związanych z organizacją, obsługą i realizacją spotkania. Administratorem danych osobowych jest Wszechnica UJ Sp. z o.o., Kraków, ul. Sławkowska 10, 31-016. Dane są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 IV 2016 (RODO). Dane osobowe będą przekazywane kadrze szkoleniowej Wszechnicy UJ Sp. z o. o., podwykonawcom odpowiadającym za udostępnienie platformy online, zewnętrznej obsłudze księgowej, zewnętrznej obsłudze informatycznej, hostingodawcy. Dane osobowe udostępnione zostaną na potrzeby audytu. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo do dostępu, poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych osobowych, oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Zbieranie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Dane nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu. Dane będą przechowywane do 6 lat w oparciu o przepisy o księgowości lub dłużej w oparciu o art. 17 pkt 3 ust. e Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.    Polityka prywatności   
Zgoda

wszechnica
uniwersytetu
jagiellońskiego

Projektujemy i realizujemy różnorodne sesje i warsztaty facylitowane dopasowane do potrzeb organizacji: 

 • sesje strategiczne,
 • sesje kreatywne,
 • sesje wymiany wiedzy i doświadczeń, 

Realizujemy szkolenia dla określonych przez organizację grup pracowników, głownie dla:

 • trenerów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji i rozwojem w roli wewnętrznych facylitatorów,
 • menedżerów chcących korzystać z umiejętności facylitacyjnych podczas prowadzenia spotkań ze swoimi zespołami,
 • koordynatorów projektów zainteresowanych usprawnieniem zespołowego planowania i podziału zadań podczas wspólnych spotkań,
 • scrum masterów, którzy szukają sposobów na zwiększenie zaangażowania członków zespołów w realizację zadań.
 
Pracujemy zarówno stacjonarnie, jak i online.