


WARSZTAT
Trudne sytuacje w pracy specjalisty L&D
Analiza case studies uczestników
Wielu specjalistów L&D doświadcza zawodowej samotności. Rzadko bowiem mają wokół siebie osoby, które rozumieją istotę dylematów, z którymi mierzy się L&D. Po prostu nie ma kogo zapytać o radę. Nie ma z kim porozmawiać o wątpliwościach. Brakuje partnera do odbicia myśli i odbicia myśli.
22 maja, godz. 10:00-12:15 | online
Prowadzący: Maciej Kocurek
Krótki opis programu
Celem tego warsztatu jest stworzenie okazji do wymiany doświadczeń, której tak nam brakuje. Każdy z uczestników jest zaproszony do „przyniesienia” swojego case study. Dylematu, trudnej sytuacji, zawodowego problemu, który potrzebuje „przegadać”, skonsultować, zobaczyć w nowym świetle.
Wybrane sytuacje trudne poddamy grupowej analizie. Być może uda się wypracować konkretną rekomendację, być może uda się ukierunkować myślenie na rzecz nowej strategii rozwiązywania problemu. Analizę case study wykorzystamy także do formułowania bardziej uniwersalnych wniosków, które mogą być wykorzystane w innych podobnych sytuacjach.
Spotkanie ma charakter warsztatowy, wymaga zaangażowania wszystkich uczestników, ich aktywności
i koncentracji tylko na udziale w warsztacie.
Warsztat jest częścią cyklu spotkań społeczności L&D „Learing&Development Network”. Chcesz dowiedzieć się więcej o innych spotkaniach Zobacz tutaj
Korzyści dla uczestników
- Mapa sytuacji trudnych w praktyce zawodowej specjalisty L&D
Uczestnicy stworzą listę własnych case studies, zawierających realne dylematy i wyzwania zawodowe. Będzie można zaobserwować z czym mierzą się inni, spozycjonować na tym tle swoje wyzwania oraz odnieść problemy innych do kontekstu swojej organizacji
- Praktyczne rekomendacje
Uczestnicy dokonają szczegółowej analizy kilku wybranych studiów przypadku. Pracując na rzecz właścicieli „kejsów” będą szukać konkretnych propozycji rozwiązań w danej sytuacji. Pracując na rzecz uczenia się całej grupy będą pogłębiać rozumienie problemu i nadawać mu różne znaczenia oraz poszukiwać rekomendacji do zastosowania w szerszym kontekście.
- Metoda grupowej pracy nad problemem
Uczestnicy doświadczą jednej z metod pracy nad problemem o charakterze interwizyjnym, która wykorzystuje potencjał całej grupy. Można ją zastosować do pracy zespołów we własnej organizacji.
Forma spotkania
Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, zatem prosimy o zapewnienie sobie warunków nie tylko do słuchania, ale również brania czynnego udziału w indywidualnych i grupowych aktywnościach.
Adresaci
Warsztat przeznaczony jest dla osób odpowiedzialnych za rozwój kompetencji pracowników w organizacjach, a w szczególności: specjalistów Learning&Development, pracowników działów HR, HR Business Partnerów, osób zajmujących się kształtowaniem kultury organizacyjnej oraz dbaniem o satysfakcję i zaangażowanie pracowników.

Spotkanie odbędzie się 22 maja 2025 r., w godz. 10:00-12:15.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie ma charakter interaktywny. Prosimy o zapewnienie sobie komfortowego miejsca pracy, które pozwoli na aktywne uczestnictwo.
Spotkanie realizowane zdalnie za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy spotkania powinni być wyposażeni w komputer
z dostępem do kamery, mikrofonu oraz Internetu.
Prowadzący

Rejestracja
22 maja 2025, godzina 10:00-12:15
Online: platforma Zoom
Prowadzący: Maciej Kocurek